Makaleler

Kompresör Invertor Uygulamaları

Firmamız Her Marka Kompresöre Invertör uygulaması yapmaktadır. İnvertör uygulaması ile % 35-40 a varan elektrik tasarrufu sağlanabilmektedir.

 

Firmanızda Bulunan Vidalı Kompresörlere İnvertör uygulaması yaptırarak elektrik faturalarınızın % 35-40'a varan oranda azalmasını sağlayabilirsiniz. Firmamız Alman malı KEB invertörlerini uygulamaktadır. 

 

 

İNVERTÖR NASIL TASARRUF SAĞLAR?

İnvertör, Kompresörünüzün Boşta Çalıştığı anlar, ilk kalkış demeraj akımı gibi kayıplara neden olan zamanları yok eder. Vidalı Kompresöre monte edilen invertör, Basınçlı Hava Tesisatına Bağlanan bir basınç algılayıcı vasıtası ile talep edilen basınç ve debiyi algılayarak işletme ne kadar hava talep ediyorsa okadar hava üretilmesini sağlar. Böylece Basınçlı hava elde etmek için oluşan kayıplar neredeyse sıfıra indirilir.

İNVERTÖR UYGULAMASI NE ZAMAN GEREKLİDİR?

Vidalı Kompresörün Yükte ve Boşta Çalışma Saatlerine Bakılarak yapılacak olan tasarruf yaklaşık olarak hesaplanır. Böylece basınçlı hava sisteminin elektrik enerjisi tasarrufu sağlayıp sağlamayacağı belirlenerek invertör uygulamaya karar verilir.

İNVERTÖR SİSTEMİNİN AMORTİSMANI NE KADAR SÜRMEKTEDİR?

İnvertör sistemi, İşletmenizin hava tüketimine ve çalışma saatlerine bağlı olarak 6 ay ile 12 ay arasında maaliyetini geri ödemektedir. Böylelikle sistemin en fazla 1 yıl içerisinde  amortismanı yapılmakla beraber vidalı kompresörün ömrü de artmaktadır.

İNVERTÖR ARIZA YAPARSA KOMPRESÖR NE KADAR SÜRE DURUR?


İnvertör Uygulaması sırasında Vidalı kompresör üzerinde bulunan Yıldız-Üçgen Sistemi ve Kontaktörlere kesinlikle dokunulmaz. İnvertör Ayrı bir pano ve otomasyonla uygulanır. İnvertör arıza yaptığında vidalı kompresör teknisyenlerimiz tarafından en fazla 30 dakikada Yıldız-Üçgen Sistemiyle tekrar çalıştırılabilir.

 

 İnvertör Uygulamaları ile ilgili bilgi almak için firmamızı arayınız.


 Telefon : 0212 671 10 51 - 0532 712 65 76 

 

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. - This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.